Ağzımız sindirimin ilk başladığı yerdir ve bu noktada dişler yadsınamaz büyük görevler üstlenmektedir. Bu nedenle diş sağlığı çok önemli bir konudur. Sağlıklı dişler görsel anlamda kazandırdığı güzelliğin yanı sıra konforlu bir yaşam sürmek adına da büyük öneme sahiptir.

 
Peki diş sağlığı için nelere dikkat etmeliyiz? Diş sağlığı için dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada dişlerimizi her gün düzenli olarak fırçalamak yer almaktadır. Çünkü yemeklerden sonra ağızda biriken bakteriler çürük dişlerin en büyük nedenidir ve sadece dişlerinizi fırçalayarak bu bakterilerden kurtulabilirsiniz. Diş arasına giren yemek artıkları fırçalanmadıkları takdirde ortaya çıkan bakteriler diş minesine saldırmakta ve dişin çürümesine neden olmaktadır.

 
Sağlıklı dişler için diş fırçalamanın yanı sıra dişin güçlenmesini sağlayacak kalsiyum ve florür yönünden zengin yiyeceklerin tüketimi de gerekmektedir. Yani dişi hem içten beslemeli hem de dıştan korumalıdır. Böylelikle diş eti çekilmesi ve diş çürüğü gibi son derece rahatsızlık verici hastalıklardan korunabilir, daha sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

   HİZMETLERİMİZ
Bizden Haberler
Copyright 2017